inzerce, prodej, prodám, bazar

Toyota Prius PHEV, Executive, JBL, Navíc, ČR, 1.majitel

Kategorie: Toyota

Prodám plnohodnotnou a praktický využitelnou 2.generace Plug-in Hybridu Toyota Prius,v nejvyšší výbavě Execute s paketem Tech obsahující např. komplet LED osvětlení, přední matrixové světlomety, špičkové audio JBL, navigaci, adaptivní tempomat, předkolizní systém, asistent jízdních pruhů, kvalitní kožené vyhřívané sedačky, tepelné čerpadlo, head up display a spousta dalších vychytávek. Auto je v TOP stavu, s pravidelným servisem pouze v Toyota viz. výpis z el. servisní knihy. Najeto 69xxx km, bez poškození, nehavarované, nelakované. Koupeno jako nové v 06/2019 u dealera Toyota v ČR, 1.majitel. V ceně vozu sada letních kol.
Reálný dojezd čistě na EV je cca 48 km bez omezování se na vyhřívání nebo klimatizaci, při mrazech v zimě cca 40 km. Při plném nabití ukazuje možnost dojezdu až 55 km. Platí v případě jízdy po městě a ekonomickém nastavení vytápění|/chlazení. Moje dlouhodobá spotřeba je 2,5 l/100 km (kombinace 5x v týdnu jízdy čistě na EV cca 45 km a min 1-2x týdně dlouhá trasa v HV režimu). Naprosto bezproblémové, tiché a spolehlivé auto. Nikdy se nebudou řešit rozvody, nějaké drahé opravy automatické převodovky, výměny dvouhmotnostních setrvačníků a spojky, filtrů DPF, turba, ventilu EGR apod. Motor je plnohodnotný atmosférický benzínových 4-válec o objemu 1.8 litru v kombinaci s dvěma elektromotory spojené přes planetovou převodovku přímo na kola. Zní to složitě, ale je to úžasně jednoduché, bezúdržbové a u Toyoty ověřeno léty vývoje (od 1997). Navíc i po vybití PHEV baterie, auto dál jede jako full hybrid se stále nízkou spotřebou, což evropské PHEV neumí. Jízdní vlastnosti v porovnání s předchozí 3.generací Prius jsou významně lepší, nižší posez, rozložení hmotnosti jako u sportovních aut 50:50, v zatáčkách drží jako přibité, nižší CX odpor karoserie, vyladěnější management motoru s ještě nižší spotřebou, fungující infotainment, který nikdy nespadne a nezamrzá.
Výhoda EL značek - parkování v Praze na modrých a fialových zónách zdarma, dálníční známka je zdarma, pro podnikatele nulová silniční daň.
Takové auto je pro toho, kdo ví co chce. Chce jezdit a servis bude znát jen z důvodů pravidelné výměny oleje a jinak nic neřešit. Brzdy díky rekuperaci vydrží několikrát více než u běžných aut. Není to auto pro toho, kdo potřebuje 5 míst a denně stěhuje půl domácnosti. Nechce plně elektrické auto a jak trubka sedět na veřejných nabíječkách a čekat 20-40 minut, aby mohl jet dál.

Cena pevná, prodat nepotřebuji.
Toyota Prius PHEV, Executive, JBL, Navíc, ČR, 1.majitel