larvy potemníka moučného
Počet nalezených inzerátů LARVY POTEMNÍKA MOUČNÉHO: 7

Nabízíme k prodeji larvy potemníka moučného. Naše firma má dlouholeté zkušenosti s chovem larev.
Cena za 1 litr je 120,- Kč
Doprava je přes balíkovnu (65Kč)
V případě zájmu pište na email: naujockova@

Frass se skládá z exkrementů, exoskeletů a mikrozbytků potravy potemníka moučného a je skvělou přírodní alternativou k chemickým hnojivůmJe vhodný pro všechny fáze růstu. Podporuje život v půdě.Je bez zápachu a bezpečný pro lidi i zvířata. Dá se použít i jako zálivka. Má přirozeně repelentní účinek i na některé škůdce.
aktualně k dispozici 60l -50kč/l

Nádherný strom plný květů, velkých plodů a listy, které obsahují řadu léčivých látek.
Je významný i pro pastvu včel.
morušovník bílý je menší strom nebo větší keř, mající vzdušnou dekorativní korunu
protože i dobře koření, používá se do větrolamů a živých plotů, kdy dobře snáší řez
koncem června začíná plodit 1-4 cm veliké plody, které postupně dozrávají během července
zralé plody mohou mít barvu od bílé, přes růžovou až po černou
plody se jedí jak syrové, tak se z nich připravují kompoty, marmelády či sirupy
v mládí je potřeba rostliny často zalévat a přihnojovat kompostem
semenáč začíná plodit mezi 2-5 lety
Patří do čeledi Moraceae – morušovníkovité a rodu Morus. Dorůstá do výšky 10-15 m a vytváří rozložitou korunu. Sytě zelené listy jsou poměrně veliké, nepravidelného tvaru. Na podzim se barví do žluta. Zajímavostí je, že slouží jako potrava pro larvy bource morušového při výrobě přírodního hedvábí. Na přelomu května a června rozkvétají nenápadné, zelené jehnědy, ze kterých se vyvíjejí bílé nebo narůžovělé plody připomínající tvarem ostružiny. Jsou sladkokyselé chuti. Dají se konzumovat syrové, sušit nebo se z nich mohou vyrábět marmelády.
Nejlépe roste v hlubších, živných půdách dobře zásobených vodou. Ideální je slunné stanoviště. Dobře snáší znečištěné prostředí. Uplatní se jako solitéra na zahradách a v parcích.
Původem pochází z Číny a objevil se v Evropě již před několika staletími. Původně sloužil jako potrava pro bource morušového.
Jinak moruše obecně (existuje více druhů) byly oblíbené již od raného středověku – Karel Veliký, císař Svaté říše římské, nařídil, aby byly moruše pěstovány jako užitečné rostliny na císařské farmě.
Na našem území rostou již dlouho a někde se pěstují již po staletí. Je třeba také zmínit, že oteplování klimatu značně usnadňuje jejich šíření v Evropě.
Plody moruše – rovněž moruše – se tvarem velice podobají ostružině. Jedná se o plodenství nažek uzavřených do zdužnatělého okvětí (u ostružiny mluvíme o souplodí peckoviček). Souplodí jsou buď tmavě fialová anebo bílá v případě moruše bílé.
Jsou velmi sladké.
Sazenice jsou 30-60cm velké, silné, prostokořenné.
Osobní převzetí u Humpolce v blízkosti sjezdu z D1, nebo na balíkovnu +70kč, PPL +139 kč, dobírka +45kč.

20 dkg..Šelak je přírodní živice, získávaná z výměšků samičky červce lakového (Kerria lacca), který se vyskytuje v lesích v Indii a Thajsku. Červec pomocí tohoto sekretu chrání své larvy před nepříznivými vlivy okolí. Šelak se zpracovává a prodává jako suché šupiny a rozpouští se v ethanolu za vzniku tekutého šelaku, který se používá jako barvivo, potravinářská poleva či jako povrchová úprava dřeva. Šelak se používá také jako přírodní základní nátěr, nátěr pro předbrus, k uzavření tříslovin a zápachů ve dřevě, k barvení a jako lak s vysokým leskem. Šelak byl v minulosti používán v elektrických zařízeních pro své dobré izolační vlastnosti a nepropustnost vlhkosti. Také se z něj vyráběly fonografové desky a gramofonové desky s rychlostí 78 otáček za minutu, dokud nebyly v padesátých letech nahrazeny vinylovými deskami. Od doby, kdy v 19. století nahradil povrchové úpravy olejů a vosků, byl šelak jedním z dominantních povrchových úprav dřeva v západním světě, dokud nebyl ve 20. a 30. letech 20. století do značné míry nahrazen nitrocelulózovým lakem.

Přírodní transparentní matující pudr z etického hedvábí Translucent 9g. Transparentní pudr z pravého hedvábí získávaného z etických zdrojů (larvy se nechají přirozeně vylíhnout a zpracuje se jen prázdná kukla), neuvěřitelně jemná a hebká textura, vhodný pro všechny typy pleti.
Zakoupeno na:
PC: 1250,- Kč
Pouze vyzkoušeno. Pudr je výborný, ale nevyhovuje mi aplikace sypkého pudru.
Možnost osobního předání Praha 1, Praha 2 nebo přes zásilkovnu na dobírku.
Prosím o SMS.

Štěnice stop sada obsahuje
1. 2 x Protect 500 ml přípravek proti štěnicím a proti blechám
v plastové láhvi s mechanickým rozprašovačem; účinné látky: S – methoprén přírodní pyrethrum a piperonyl butoxid
2. 1 x Balení Bed bug alert (2 ks pastí)
Charakteristika přípravku Protect 500 ml
Protect obsahuje kombinaci dvou účinných látek, které působí jak na dospělé štěnice a blechy tak i na jejich larvy. Přírodní pyrethum po aplikaci vypuzuje škodlivý hmyz z jeho úkrytů a část rovnou i zahubí. Růstový regulátor hmyzu S-methopren způsobuje zastavení růstu larválních stádií a jejich postupné uhynutí. Zasáhne-li přípravek dospělé samičky, dojde u nich k neschopnosti klást vajíčka. Pro rychlejší vstřebávání a zvýšenou účinnost obou látek obsahšuje Protect 500 ml butoxid.
Jak použít postřik Protect 500 ml
Před použitím postřiku proti štěnicím Protect důkladně protřepejte. Po té aplikujte na veškerá místa výskytu štěnic: konstrukce postelí, odchlíplé tapety, švy matrací, konstrukce nočních stolků, lišty kolem podlah a stěn, rámy dveří, místa za obrazy, prostory pod koberci, pod lištami, kolem oken a další úkryty. Na jeden m² naneste rozprašovačem asi 15 ml přípravku , což je přibližně 24 – 26 zmáčknutí. Jedna nádoba vystačí na ošetření 30 m² . Pro účinnou aplikaci opakujte postřik v intervalu 2 – 3 týdny až do úplného vymizení škůdce.
Charakteristika pastí na štěnice Bed bug alert
Past na štěnice je vhodná pro preventivní snižování výskytu škodlivého hmyzu, ale pomůže i při větším zamoření. Past neslouží k hubení štěnic, ale pouze k monitorování jejich výskytu.
Jak použít past bed bug alert
Past na štěnice umístěte pod matraci na rošt postele. Past na štěnice Bed bug alert ponechte na místě alespoň 30 dní. Kromě pravidelné kontroly výskytu štěnic byste měli pravidelně sledovat i stav pastí. V případě, že jsou jakkoli poškozené, nebo je lepová vrstva vyschlá, okamžitě je odstraňte a vyměňte za nové. Nalezený hmyz v pasti zlikvidujte.
1